замовити зворотній дзвінок

Відділ звернення

НАДІСЛАТИ
ЦИВІЛІЗОВАНИЙ АВТОРИНОК: ЯК ЗРОБИТИ КУПІВЛЮ МАШИН ІЗ ПРОБІГОМ БЕЗПЕЧНОЮ
Land Rover Київ Захід
2015-09-10T21:58:07+03:00

ЦИВІЛІЗОВАНИЙ АВТОРИНОК: ЯК ЗРОБИТИ КУПІВЛЮ МАШИН ІЗ ПРОБІГОМ БЕЗПЕЧНОЮ

І чому досі цей сегмент ішов у тінь
Forbes

Артем Ткаченко,
голова правління «ВіДі АвтоСіті»

ЦИВІЛІЗОВАНИЙ АВТОРИНОК: ЯК ЗРОБИТИ КУПІВЛЮ МАШИН ІЗ ПРОБІГОМ БЕЗПЕЧНОЮ

У парламенті зареєстровано законопроект №3046 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання ринку вживаних товарів». Цей документ, у разі його ухвалення, має всі шанси суттєво вплинути на автомобільну галузь, оскільки на тлі спаду продажів нових автомобілів набирає обертів ринок авто з пробігом, особливо внутрішні перепродажі автомобілів на території України.

На думку експертів Всеукраїнської асоціації автомобільних експортерів і дилерів (ВААІД), ринок автомобілів, які були у використанні, має великий потенціал і реальні можливості для реанімації автомобільного бізнесу в країні. Це, у свою чергу, простимулює додаткові податкові надходження до держбюджету. Проте такий розвиток подій стане можливим лише за умови, що норми законодавства в галузі регулювання й оподаткування комерційних операцій на ринку старих авто відповідатимуть європейській і міжнародній практиці. А ринок у цілому набуде цивілізованих форми та змісту. Як цього досягти, Forbes розповів голова правління компанії «ВіДі АвтоСіті» Артем Ткаченко.

За останні роки придбання нового автомобіля в офіційного дилера стала такою ж нормою для громадян України, як і в усьому цивілізованому світі. Ми давно не купуємо новий автомобіль десь на ринку під палючим сонцем чи рясним дощем; перевіряємо наявність заводської гарантії; користуємося інструментами фінансування, які пропонують офіційні дилери. Це зручно і, головне, безпечно. Водночас дотепер нормою вважають купівлю авто з пробігом на ринках у перекупників, через оголошення «з рук у руки» тощо. Це незручно і небезпечно. Але пропозиція офіційними дилерами автомобілів із пробігом вкрай обмежена, тому в покупця (та й продавця) нерідко просто не залишається вибору.

Чи можна змінити цю ситуацію? Шукаючи відповідь, ми можемо поглянути на сусідні ринки – європейський і навіть російський.

У Європі на один проданий новий автомобіль у середньому припадають два-три продані авто з пробігом. При цьому близько 50% всіх операцій на вторинному ринку проводять через автосалони офіційних дилерів, тобто по відносно «свіжі» автомобілі з пробігом (віком до 5–8 років) покупці приходять виключно до офіційних дилерів. А от справді старі автомобілі купують через альтернативні канали продажів (сайти, аукціони, ринки тощо).

До європейських показників стрімко рухається і російський ринок: за підсумками 2014 року в Москві офіційні дилери здійснили близько 30% операцій на вторинному ринку; середній показник по Росії становить понад 10%. А що ж в Україні? У нас цей показник досягає в найкращому разі 3–5%.

То в чому ж причина? Адже сайти офіційних дилерів буквально рясніють оголошеннями: «приймемо в трейд-ін», «викупимо ваш старий автомобіль» і т.д. Однак, коли справа доходить до угоди, в переважній більшості випадків клієнтові пропонують укласти договір комісії (і почекати, поки його автомобіль продадуть новому власнику) замість договору купівлі-продажу його автомобіля (і миттєвого отримання продавцем грошей за його авто).

Головною причиною такої ситуації є зовсім не небажання офіційних дилерів розлучатися з грошима відразу, а прогалини в законодавстві. Справа в тому, що деякі положення існуючого Податкового кодексу допускають неоднозначне трактування, що може призводити до подвійного оподаткування операцій офіційних дилерів з уживаними авто.

Докорінно змінити ситуацію покликані два законопроекти, які вже внесено учасниками ринку в парламент: один з них вносить зміни до Податкового кодексу, щоб виключити описані вище непорозуміння. Другий − змінює норму закону «Про дорожній рух» і звільняє офіційних дилерів від обов'язку ставити на облік в органах ДАІ викуплені у громадян автомобілі з пробігом з метою подальшого їх продажу.

Ці два простих і корисних законопроекти здатні кардинально змінити культуру споживання автомобілів з пробігом в Україні і з часом привести її до європейських стандартів.

А що ж отримає покупець авто з пробігом? Всі ті ж переваги і гарантії, які мають покупці нових автомобілів: офіційні документи, необхідну супровідну документацію, прозору історію володіння (стан, кількість власників, можливі неполадки, інформацію про ДТП і т.д.), зручні кредитні та страхові програми, високий рівень обслуговування, і навіть офіційну гарантію на деякі авто.

Детінізація ринку та підвищення прозорості операцій, збільшення податкових надходжень до бюджету, підвищення рівня захисту прав споживачів авто з пробігом − усе це може стати реальністю вже завтра. Потрібно тільки прийняти два законопроекти.

RANGE ROVER

RANGE ROVER

3236800
Від 3 236 800 грн.

Неперевершений Range Rover.

НОВИЙ RANGE ROVER SPORT

НОВИЙ RANGE ROVER SPORT

2229924
Від 2 229 924 грн.

Найбільш динамічний Range Rover

НОВИЙ RANGE ROVER VELAR

НОВИЙ RANGE ROVER VELAR

1968090
Від 1 968 090 грн.

Авангардний Range Rover

НОВИЙ RANGE ROVER EVOQUE

НОВИЙ RANGE ROVER EVOQUE

1105714
Від 1 105 714 грн.

Час заявити про себе.

DISCOVERY

DISCOVERY

1875610
Від 1 875 610 грн.

Найбільш універсальний позашляховик

DISCOVERY SPORT

DISCOVERY SPORT

1190680
Від 1 190 680 грн.

Найбільш вишуканий компактний позашляховик

ПЛАГІН-ГІБРИД

ПЛАГІН-ГІБРИД

0

Найбільший інноваційний силовий агрегат з усіх, які ми раніше створювали

image

ПІДРОЗДІЛ З РОЗРОБКИ ЕКСКЛЮЗИВНИХ АВТОМОБІЛІВ

Новий рівень розкоші, потужності та ефективності для створення унікальних автомобілів Land Rover